ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Wycieczka do Żyrardowa i parku wodnego Suntago

W dniu 14 czerwca 2023 r. klasa 1b TL wraz z kilkoma uczniami z innych klas pierwszych uczestniczyła w wycieczce do Żyrardowa i parku wodnego Suntago, która miała na celu integrację uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich, propagowanie form rekreacji i uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz poznanie zabytków Żyrardowa.

Na początku po trzygodzinnej podróży pociągiem Intercity uczniowie wraz z opiekunami przejechali busem Suntago do parku rozrywki i wypoczynku (Park of Poland) w miejscowości Wręcza, gdzie przez 4 godziny przebywali w parku wodnym Suntago. Uczniowie upowszechniając formy aktywnego wypoczynku świetnie się bawili w wodzie i zjeżdżali po bardzo urozmaiconych zjeżdżalniach od krótkich po bardzo długie. Następnie uczestnicy wycieczki wrócili busem Suntago do Żyrardowa, gdzie zwiedzali z przewodnikiem Muzeum Mazowsza Zachodniego, które mieści się w willi byłego współwłaściciela Zakładów Żyrardowskich Karola Dittricha.

Przewodnik przedstawił kilka wystaw stałych (panoramę Żyrardowa z 1899 r., izbę żyrardowską rodziny robotniczej z początku XX w., galerię prac Józefa Rapackiego) i dokładnie omówił rozwój lokalnego przemysłu włókienniczego, ukazując dzieje powstania i rozwoju fabryki żyrardowskiej, jej załogi oraz osady fabrycznej. Po czasie przeznaczonym na obiadokolację uczestnicy wycieczki zwiedzali Żyrardów (m.in. Park Miejski im. Karola Augusta Dittricha, plac Jana Pawła II wraz z Kościołem Farnym Matki Bożej Pocieszenia) i spacerowali śladem XIX-wiecznej osady fabrycznej. Z bardzo dobrymi humorami wszyscy wrócili w późnych godzinach wieczornych pociągiem Intercity do Ostrowa.

Dostępność