ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Wycieczka do zakładu Mahle Behr

W dniu 17.02.2023 roku klasa IV TLTH(p) uczestniczyła w wycieczce do zakładu Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim, który jest częścią Grupy MAHLE.

Wyjście zostało zorganizowane w ramach działań związanych z kolejną edycją Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości, których celem jest przybliżenie młodzieży lokalnego rynku pracy.  

Zakład Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim specjalizuje się w produkcji komponentów chłodzenia do samochodów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć proces produkcyjny, poznać łańcuch dostaw oraz obejrzeć produkty, w których specjalizuje się zakład. Młodzież dowiedziała się również, że w Ostrowie działa centrum badawczo-rozwojowe, w którym pracownicy opracowują i testują rozwiązania wdrażane w zakładach MAHLE na całym świecie. W Ostrowie działa również centrum obsługi logistycznej dla dużej części zakładów MAHLE w Europie.

W czasie wizyty spotkaliśmy absolwenta naszej szkoły, który opowiedział o swojej obecnej pracy w Mahle oraz o tym, że trafił do zakładu pierwszy raz realizując szkolne praktyki zawodowe.  

Bardzo dziękujemy pracownikom Mahle, którzy z zaangażowaniem oprowadzili grupę po zakładzie. 

 

Dostępność