ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Wycieczka do zakładu FAMOT w Pleszewie

W dniu 23.10.2023 roku klasa 5TL uczestniczyła w wycieczce do zakładu FAMOT w Pleszewie, jednego z najwiekszych producentów obrabiarek w Polsce i Europie Środkowej.

Wyjście zostało zorganizowane w ramach działań związanych z kolejną edycją Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości.

Młodzież miała okazję przyjrzeć się bliżej procesom produkcyjnym i magazynowym, które w nowoczesnych warunkach przy zastosowaniu automatycznych rozwiązań są realizowane w pleszewskim zakładzie.

Kolejnym elementem naszej wycieczki była wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy Pleszew podczas której uczniowie mogli zapoznać się z koncepcją miasta 15-minutowego.

Kompaktowy Pleszew to koncepcja spójnego i optymalnego miasta, w którym każdy mieszkaniec na wyciagnięcie ręki ma wszystkie niezbędne przedsiębiorstwa, instytucje, urzędy, obiekty służby zdrowia, placówki handlowe i usługowe.

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Ledzianowskiemu z firmy FAMOT Pleszew Sp. z o.o. a także Pani Burmistrz Izabeli Świątek oraz Pani Radnej Wiesławie Gil za możliwość spotkania, przekazanie nam tak solidnej porcji wiedzy oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania.

Dostępność