W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Wręczono stypendia Starosty Ostrowskiego dla najlepszych uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego

W piątek, 30 września po raz jedenasty wręczone zostały Stypendia Starosty Ostrowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski.

Pierwsze stypendia wręczone zostały w 2012 i była to forma obchodów 125-lecia Powiatu Ostrowskiego. Obecnie kwota stypendium wynosi 2000 zł (netto). Kandydatów typują szkoły i placówki, a wnioski ocenia Kapituła. 40 stypendiów przyznanych jest za wyniki w nauce, a 10 za szczególne osiągnięcia w sporcie, kulturze lub innych obszarach.

Wśród tegorocznych laureatów jest  27 dziewczyn i 23 chłopców. Większość, bo aż 34 osoby otrzymują stypendium po raz pierwszy, 12 odbiera je po raz drugi, a 4 po raz trzeci. W grupie stypendystów jest także rodzeństwo, dwie siostry uczennice II Liceum Ogólnokształcącego.

42 stypendystów pochodzi z Powiatu Ostrowskiego, równo po trzech to mieszkańcy powiatów; krotoszyńskiego i ostrzeszowskiego. Jeden pochodzi z powiatu pleszewskiego, a także jeden z czarnkowsko-trzcianieckiego.

Charakterystyka uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych

Joanna Kusch – jest uczennicą klasy w zawodzie technik logistyk, uzyskała na koniec roku średnią ocen 6,00 Uczennica samodzielnie poszerza swoją wiedzę rozwijając swoje pasje i uzdolnienia. Joanna jest uczennicą ambitną i zawsze chętnie podejmuje się różnych zadań. Jej największym sukcesem było zdobycie tytułu laureata w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Kacper Wiczyński – jest uczniem klasy w zawodzie technik logistyk, uzyskał na koniec roku średnią ocen 5,80. Reprezentował szkolę w III Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, w IX Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej, Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Przez cały rok pełnił funkcję Sekretarza SU działając aktywnie w ramach tego organu, a dodatkowo w I semestrze był redaktorem naczelnym szkolnej gazetki Feniks. Kacper szanuje i rozwija tradycje Szkoły, aktywnie uczestnicząc w życiu artystycznym Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego poprzez udział w imprezach i uroczystościach szkolnych.

Maja Franzke – ukończyła klasę III w zawodzie technik logistyk ze średnią 5,75. Maja to uczennica ambitna i chętnie podejmuje się różnych działań. Trudna droga do upragnionego celu jej nie przeraża, a jedynie motywuje do ciężkiej pracy. Szybko chłonie wiedzę, traktując ją jako klucz do dalszego rozwoju. Najchętniej uczy się przedmiotów zawodowych, ponieważ kierunek, który wybrała jest tym, co chciałaby robić w przyszłości.

Izabela Kurek – uczennica klasy o profilu prawno-policyjnym. Na koniec roku szkolnego uzyskała średnią 5, 64. Ponadto wykazała się 100-procentową frekwencją na zajęciach szkolnych. Przykładnie spełniała wszystkie obowiązki szkolne, wykazywała wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią. Wiedza uczennicy wykraczała poza zakres materiału programowego, co wynikało z jej samodzielnych poszukiwań i przemyśleń. Uczennica uzyskała wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, brała udział w etapie centralnym Konkursu rachunkowości „Akademia Księgowego” oraz brała udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Izabela wykazywała szczególne uzdolnienia humanistyczne, recytatorskie i ekonomiczne.

Marek Jankowski – jego pasją jest bieganie, w minionym roku szkolnym uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim. Uczestniczył również w Mistrzostwach Wielkopolski w Pile, gdzie zajął I miejsce na dystansie 1500 m w kategorii U 20 oraz III miejsce w sztafecie 4 x 100 m w kategorii U20. Na Mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku zajął 6 miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami U20 oraz 12 miejsce w biegu na 800 m U20. Na Mistrzostwach Wielkopolski w biegu na 2000 m z przeszkodami U20 zajął II miejsce. Marek jest doskonale znany w środowisku ostrowskich biegaczy. W 58 Biegu Republiki Ostrowskiej na dystansie 10 000 m zajął III miejsce w kategorii mężczyzn do 19 lat. W 8 Zimowej Zadyszce zajął I miejsce na dystansie 5 000 m. Wygrał również na tym dystansie biegi charytatywne; „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i Policz się z Cukrzycą” oraz „Biegnij z nami dla Ukrainy”. W 56 Crossie Ostrzeszowskim zajął 6 miejsce w kategorii open oraz 2 w kategorii U25, a w ostatnim Ostrowskim Biegu Biznesu reprezentował naszą szkołę wygrywając bieg z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami.

Weronika Polak – jest reprezentantką klubu piłkarskiego Warta Poznań. Uczennica dostała powołanie na zgrupowanie selekcyjne Kadry Polski u-17 (do lat 17), które odbywało się w dniach 06 – 08 czerwca 2022 r.

Weronika wraz ze swoim klubem zdobyła Wicemistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorek U-17. W ubiegłym roku zdobyła Wicemistrzostwo Polski z Kadrą Wielkopolski U-15. Jest również współautorką awansu Warty Poznań do III Ligi seniorskiej.