ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Wizyta w firmie Trasko Automatyka

2 marca uczniowie klasy IV TLg oraz część uczniów klasy IV TLTHg odwiedzili firmę Trasko Automatyka.  Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „Bliżej rynku pracy” wpisało się doskonale w zorganizowane spotkanie studyjne.

Prezes firmy Trasko Automatyka Pan Paweł Ulichnowski opowiedział o firmie, wprowadził młodzież w świat automatyki przemysłowej, nawiązał do możliwości pracy dla logistyków, ekonomistów i handlowców w takich firmach  jak Trasko.

Uczniowiezwiedzili dział inżynieringu, narzędziownię oraz dział zakupów i magazyn.

W tej części spotkania uczestniczył również Pan Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Pan Janusz Grzesiak Dyrektor Biura Promocji i Relacji Społecznych. Projekt Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości objęty jest honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego.

W czasie wizyty studyjnej odbyły się warsztaty poprowadzone przez przedstawicieli firmy OVB Allfinanz Pana Mariusza Fedorowskiego oraz Pana Kacpra Szewczyka. W czasie spotkania omówiono również obszary współpracy Firmy Trasko Automatyka z OVB Allfinanz.

Do spotkania dołączył również Pan Piotr Wawrzyniak, który prowadząc agencję IDEAWAY®zajmuje się marketingiem i sprzedażą oraz jest doradcą i trenerem biznesu. Pan Piotr wprowadził młodzież do tematu, który zostanie rozszerzony w czasie jego wystąpienia planowanego na podsumowaniu Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości, które odbędzie się 21 marca w naszej szkole.

Na zakończenie wizyty młodzież zrealizowała w Trasko swój „pierwszy projekt”, który polegał na zaplanowaniu oraz skonstruowaniu prostego wyrobu.Uczniowie otrzymali również zadanie do wykonania w szkole w postaci wykonania prac badawczo-rozwojowych nad projektem.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wizyty.

Dostępność