ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Wizyta nauczyciela z hiszpańskiej szkoły IES Domingo Pérez Minik z San Cristóbal de La Laguna

W dniach 22.05-26.05.23 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, przebywać będzie i pracować nauczyciel informatyki z hiszpańskiej szkoły IES Domingo Pérez Minik z San Cristóbal de La Laguna, położonej w północnej części Teneryfy.

Pobyt hiszpańskiego pedagoga jest możliwy dzięki projektowi pn. „ Experiencia educativa en la formación profesional de Informática”, o numerze 2021-1-ES01-KA131-HED-000010673, realizowanym w ramach programu ERASMUS+.

Celem pobytu nauczyciela z Hiszpanii jest praca w pracowniach zawodowych i informatycznych Zespołu Szkół Ekonomicznych, w klasach, w których jest nauczany język hiszpański.

Współpraca międzynarodowa Zespołu Szkół Ekonomicznych z hiszpańską szkołą to efekt kontaktów zawodowych nauczycieli zawodowych przedmiotów logistycznych, którzy czerwcu 2022, realizowali swoje staże zawodowe w hiszpańskich zakładach logistycznych w Maladze. Pobyt ostrowskich nauczycieli był możliwy dzięki projektowi Zespołu Szkół Ekonomicznych realizowanemu w ramach programu ERASMUS+ pn.: „Doskonalenie kompetencji zawodowych i świadomości europejskiej uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim”, nr projektu. 2020-1-PL01-KA102-078230.

ZSE swoją międzynarodową przygodę rozpoczął w roku 2008 od realizacji projektu w ramach programu Comenius. Współpraca natomiast z hiszpańskimi instytucjami partnerskimi uzasadniona jest nauczaniem już od kilku lat w ZSE języka hiszpańskiego.

Dostępność