ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

NIE DAJ SZANSY AIDS

Konkurs na przygotowanie rolki “NIE DAJ SZANSY AIDS”

W roku szkolnym 2023/24 odbędzie się XXI edycja konkursu.

Zadanie konkursowe polegać będzie na przygotowaniu przez uczniów szkół ponadpodstawowych rolki na media społecznościowe zachęcającej do wykonania testu w kierunku HIV po każdej sytuacji ryzykownej.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodego pokolenia mody na testowanie i profilaktykę HIV/AIDS za pomocą nowoczesnych technik i kanałów promocji.

Zadanie dla uczestników konkursu NIE DAJ SZANSY AIDS

Przygotowanie rolki zachęcającej do wykonania testu na HIV po każdej sytuacji ryzykownej, pokazującej korzyści wynikające z wykonania testu. Rolki powinny być dynamiczne, opowiadać jakąś historię, np. wizytę w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym (PKD). Należy ją przygotować z własnych wideo, ale także ze zdjęć połączonych w krótką animację. Można dodać ścieżkę dźwiękową, pola tekstowe, naklejki czy efekty. Wszystko po to, aby rolka wywołała emocje, zadziałała na wyobraźnię. Podkład dźwiękowy wykorzystany w filmie powinien posiadać odpowiednią licencję lub pochodzić z darmowych zasobów (strony internetowe z muzyką, tzw. free).

Pracę konkursową należy wykonać w formacie pionowym (9:16) w pliku video: mp4, mov lub avi. Czas nagrania nie może przekraczać 60 sekund.

Praca konkursowa nie może wzbudzać agresji i nietolerancji wobec osób żyjących z HIV oraz przekraczać norm społecznych – nie może zawierać treści wulgarnych, obrażających inne osoby.

Termin wykonania rolki mija 13 listopada br.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panią Anną Kupczyk – pedagogiem szkolnym (osobiście lub przez dziennik Librus).

Dostępność