ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to symbol wiary i zwycięstwa w walce o wolność. Wiemy, jak ważny jest to dzień dla nas Polaków i dlatego postanowiliśmy uczcić go w sposób inny niż zazwyczaj. Samorząd Uczniowski wraz z panią Anną Burkietowicz przygotował z tej okazji turniej „Jeden z dziesięciu”, którego tematem była „Historia i kultura Polski”.

Uczestnicy wzięli udział w rozgrywkach na zasadach sławnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Na drodze do III etapu turnieju musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu historii, kultury, muzyki, literatury i sztuki polskiej. Wykazali się dużą wiedzą, co udowodniła zacięta rywalizacja oraz konieczność wyłonienia trzeciego finalisty dodatkowym pytaniem.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim wstępem oraz odśpiewaniem hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Potem nastąpiło przedstawienie regulaminu turnieju oraz prezentacja uczestników. Po trzech etapach rozgrywki uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów, a także podziękowaniami Dyrekcji Szkoły i Samorządu Uczniowskiego.

Etap III wyłonił zwycięzców, którymi zostali kolejno:

Dawid Szymczak III TL/TH g
Izabela Kurek IV b
Rafał Stolarz II TL

Gratulujemy finalistom miejsca na podium, a pozostałym uczestnikom ogromnej wiedzy. Wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych konkursach oraz poszerzania i dzielenia się swoim patriotyzmem.

autor: Kacper Dominik Wiczyński

Dostępność