ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Mikołajkowe koło fortuny

6 grudnia w naszej szkole był dniem szczególnym — dniem Mikołajek! Nie trzeba chyba mówić, jak wiele radości towarzyszyło wszystkim podczas poniedziałkowych zajęć. Do szkoły zawitała świąteczna atmosfera, pojawiły się świąteczne ozdoby, choinki. Korytarze pełne były uczniów ubranych w charakterystyczne czerwone czapki z białym pomponem!

🎅 Warto przypomnieć, że Mikołajki są przede wszystkim chrześcijańskim dniem św. Mikołaja, którego historia opiera się m.in. na legendzie — opowieści o trzech córkach. Głosiła ona, że św. Mikołaj, zanim jeszcze został biskupem, miał zamożnego sąsiada, który w pewnej chwili stracił swój dorobek. Był zmuszony sprzedać swoje córki, które nie miały posagu. Mikołaj, chcąc uczynić dobro, wrzucał co nocy przez okno pieniądze do domu sąsiada, który jeden raz podejrzał Mikołaja i nawrócił się na wiarę chrześcijańską.

📦 W naszej szkole w tym dniu odbyło się również „Pudełko Fortuny”, które opierało się na zasadach „Koła Fortuny”, znanego polskiego teleturnieju. Gościem honorowym była Pani Dyrektor — Beata Matuszczak. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema hasłami, a na zakończenie finalistka konkursu odgadła hasło finałowe! Rozgrywce towarzyszyła świąteczna muzyka, radosna atmosfera. Nie zabrakło chwili refleksji i śmiechu, a czasami nawet zdziwienia. W turnieju uczestniczyli: Adrian Moś, Norbert Jangas oraz zwyciężczyni — Oliwia Kaczmarek! Gratulujemy!

🥰 Jako Samorząd Uczniowski cieszymy się, że Wy, Uczniowie, tak chętnie bierzecie udział w organizowanych przez nas akcjach i cieszycie się wspólnymi chwilami, których głównym założeniem jest integracja między nami. Mamy nadzieję, że wydarzenia szkolne będą towarzyszyły Wam jeszcze przez długi czas, a szkoła nie kojarzy się już wyłącznie z nauką.

Wszystkiego dobrego
Samorząd Uczniowski
Autor: Kacper Wiczyński

Dostępność