ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Józef Gniazdowski – Pamiętamy

1 listopada w Święto Wszystkich Świętych cała Polska wspomina tych, którzy odeszli od nas. My również wspominamy naszych bliskich, jak również patrona naszej szkoły – Józefa Gniazdowskiego.

Józef Gniazdowski w wieku 44 lat objął stanowisko dyrektora ówczesnej Szkoły Handlowej, która po wielu latach stała się Zespołem Szkół Ekonomicznych. W tym wyjątkowym dniu warto przypomnieć sobie postać dyrektora. Był on bowiem wyjątkowy pod wieloma względami.

Posiadał ogromną wiedzę ekonomiczną oraz umiejętności, które wykorzystywał w nauczaniu, a także prowadzeniu szkoły. Uwielbiany i szanowany był nie tylko przez nauczycieli, nie ma ani jednego ucznia, który wypowiedziałby o nim choć jedno złe słowo. Z uczniami był bowiem bardzo blisko – organizowali wspólne spotkania (potem przerodziły się w spotkania absolwentów oraz zapoczątkowały Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Ekonomika”), prowadził do końca swojego życia dokumentację osób uczących się w szkole. Wiedział o swoich wychowankach oraz ich rodzinie niemal wszystko.

Dziś dziękujemy mu za wszystko, co uczynił, za jego zaangażowanie w rozwój edukacji w Ostrowie, a także bycie wspaniałym nauczycielem i dyrektorem.

~ Samorząd Uczniowski

Dostępność