ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Dzień Pracownika ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi w tym roku 90. rocznicę utworzenia. 24 października obchodzony jest też Dzień Pracownika ZUS.

Z tej okazji młodzież naszej szkoły w ramach współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych uczestniczyła w wykładzie w oddziale ZUS-u w Ostrowie Wielkopolskim.

W zajęciach uczestniczyły dwie klasy: klasa III technik rachunkowości i klasa Va technik ekonomista pod opieką pani Joanny Kupczyk-Hanowskiej i pani Doroty Jamińskiej.

Wycieczka przedmiotowa była zorganizowana w ramach działań Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości, które corocznie organizowane są przez ZSE.

W spotkaniu brali udział pracownicy ZUS-u : pani Magdalena Sobczak, pani Ewa Szymankiewicz, pan Andrzej Światły – zastępca dyrektora ZUS w Ostrowie Wlkp.

Pracownicy przedstawili uczniom historię tworzenia Zakładu oraz zmiany jakie się dokonywały na przestrzeni lat. Uczestniczyliśmy również w merytorycznym wykładzie na temat krótkoterminowych świadczeń z systemu ubezpieczenia społecznego w świetle najnowszych przepisów.

Była to praktyczna lekcja z księgowości a zarazem z doradztwa zawodowego.

Dostępność