ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

Pierwszego września 2022 roku, o godzinie 9:00 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim  uroczyście powitali nowy rok szkolny. Zgromadzeni na boisku sportowym: młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście odśpiewali hymn, po czym głos zajęła Dyrektor Szkoły Beata Matuszczak.                                                                                                                                                      Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych na boisku i przedstawiła uczniom nowych nauczycieli, którzy od września rozpoczynają pracę w tej szkole. Na początku zostały przez nią przypomniane zasady postępowania i zachowania, które obowiązywały przez okres trwania pandemii – covid 19.  O tych zasadach trzeba pamiętać przez cały czas. Pani Dyrektor podkreśliła też, że przez prawie dwa lata pracy w trybie online, uczniowie borykają się teraz z problemami w nauce.    

Stąd kolejnym   problemem , który poruszyła Pani Dyrektor, było znaczenie edukacji w życiu młodego człowieka. Edukacja bowiem – zdaniem mówiącej- jest nie tylko „przygodą intelektualną”, ale możliwością rozwoju swojego człowieczeństwa.  Oczywiście nie mogło w tym dniu zabraknąć nawiązania do rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W kontekście tego wydarzenia przypomniane zostały przez Panią Dyrektor słowa wielkiego Polaka Józefa Piłsudskiego, że „wolność nie jest nam dana na zawsze” i dlatego należy ten dar docenić.

Na koniec  uczniowie zostali poinformowani, że od tego roku szkolnego część zajęć będzie  się odbywać w dwóch dodatkowych pomieszczeniach przy ulicy Wolności.                                                                      

O sprawach organizacyjnych krótko wspomniała jeszcze Pani Wicedyrektor, która mówiła o możliwych zmianach planu zajęć w tych pierwszych tygodniach nauki.

Jako ostatni głos zabrał Pan Henryk Sztukowski, który jest absolwentem tej szkoły i Prezesem Stowarzyszenia Absolwentów. Zaproszony gość zwrócił się do młodych ludzi z kilkoma radami. Podkreślił, że każdy przedmiot szkolny jest ważny i naprawdę warto się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Czas pokaże, co w życiu będzie potrzebne.   Także Starosta Paweł Rajski i Wojewoda Wielkopolski,  w odczytanym przez Panią Dyrektor piśmie, życzyli wszystkim rozpoczynającym naukę i uczącym tego, co najlepsze.                                                                                             

Po tej oficjalnej części uczniowie klas pierwszych  udali się do klas, aby poznać wychowawców oraz nowych kolegów.

  Kolejny rok szkolny 2022\2023 rozpoczął się na dobre.

Bogumiła Datta,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Dostępność