ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W miniony czwartek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy uroczysty apel połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Zarówno uczniów jak i nauczycieli bardzo ucieszyła możliwość spotkania przy takiej okazji po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Uroczystość otworzyła piosenka “Aniołom szepnij to” w znakomitym wykonaniu Oliwii Mielcarek. Następnie przeszliśmy do części oficjalnej, którą poprowadzili doświadczeni konferansjerzy: wspomniana Oliwia i Kacper Wiczyński, którzy zostali także zaprezentowani jako nowi członkowie samorządu uczniowskiego wraz z Wiktorią Hernes i Jakubem Nowakiem. Jednak najważniejszym punktem części oficjalnej było przemówienie Pani Dyrektor, która w swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom i uczniom za trud i pracę włożoną w naukę i życzyła wszystkim dalszych sukcesów. Następnie Pani Wicedyrektor Dorota Jamińska i Pan Artur Kurczaba przeprowadzili ślubowanie klas pierwszych. W tym roku wyjątkowo ślubowanie miało charakter dwuetapowy. Najpierw rotę ślubowania wypowiedziały klasy niemundurowe, następnie klasa prawno-policyjna złożyła ślubowanie specjalnie przygotowane przez komendę wojewódzką.

Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że największe emocje wzbudziła cześć artystyczna, w której uczniowie w parodystyczny sposób przedstawili “bolączki” zawodu nauczyciela, jednocześnie wskazując jak ważna jest to funkcja. Naszemu apelowi towarzyszyły słowa Elizy Orzeszkowej “Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek oddawany stanowi nauczycielskiemu”. Ten segment apelu wzbudził wiele śmiechu wśród publiczności, ale też dostarczył wzruszeń. Za ten znakomity spektakl odpowiedzialne były Panie Małgorzata Czaińska Zawidzka i Pani Magdalena Bogacka, natomiast wystąpili uczniowie klas drugich. Wszystkim dziękujemy za moc wrażeń!

Dostępność