ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Spotkanie z Marszałkiem Senatu RP, prof. Tomaszem Grodzkim

Podczas wczorajszej wizyty w Ostrowie Wielkopolskim Marszałek Senatu RP, prof. Tomasz Grodzki odwiedził miejsca, których wspólnym mianownikiem jest utrwalanie więzi społecznych i wspólnotowej solidarności. Zarówno obecność w zmodernizowanym szpitalu, jak i podczas treningu koszykarzy w hali, nowym domu pomocy społecznej czy Muzeum 3D dowodziły, iż wszędzie tam, gdzie mogą działać i decydować samorządy lokalne, inwestycje okazują się celowe i oczekiwane. To samorządność jest bowiem najsolidniejszym fundamentem, dzięki któremu wspólnota okazuje się spoista i trwała.

Jednym z istotnych punktów i powodów wizyty była także Wystawa Senat RP wczoraj i dziś , której oficjalnego otwarcia dokonał Marszałek Senatu w towarzystwie parlamentarzystów i przedstawicieli władz samorządowych, Wśród gości pojawili się m.in. Wicemarszałkini Gabriela Morawska-Stanecka, Karolina Pawliczak – Posłanka na Sejm RP, Janusz Pęcherz – Senator RP, Beniamin Godyla – Senator RP, Poseł Jarosław Urbaniak, poseł Mariusz Witczak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, Zastępca Prezydenta Sebastian Górski, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Patryk Jędrowiak – Burmistrz MiG Ostrzeszów. Najbardziej dynamicznym wydarzeniem tego dnia okazała się wszakże debata Marszałka z młodzieżą z Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Ostrzeszowa i Kępna.

Nie zabrakło trudnych pytań i żarliwej dyskusji, która wybiegała daleko poza przyjęte wstępnie ramy tematyczne. Tym samym zainaugurowana została działalność Forum Dialogu Młodych, czyli inicjatywy, która ma umożliwić młodzieży dyskusję z ważnymi postaciami życia publicznego. Bardzo dziękuję Panu Marszałkowi za przyjcie mojego zaproszenia oraz wszystkim, którzy towarzyszyli nam tego dnia i przyczynili się do tego, że w odczuciu Marszałka i całej delegacji senackiej zarówno Ostrów, jak i cały region jawi się jako obszar nowoczesnej obywatelskiej aktywności i dynamicznego rozwoju.

Dostępność