ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

RAPORT Z PRAKTYK ZAGRANICZNYCH W HISZPANII

We File Scan Copyrap Torremolinos – Bartek Szpak, Joanna Kusch, Zuzanna Raźniewska, Michał Gąsior, Natalia Mendyka, Filip Nowak. Wszyscy zajmujemy się przeglądaniem dokumentacji medycznej jednego ze szpitali w Maladze. Wyciągamy koperty A4, która przypisana jest do danego pacjenta, a następnie ustawiamy dokumenty w odpowiedniej kolejności oraz pozbywamy się zbędnych naklejek, kartek, zszywek itd. Ułożona przez nas dokumentacja jest następnie kserowana i zamieszczana w bazie danych. Dodatkowo w pierwszy dzień dwie osoby pomagały w sklepie, a także zajmowały się ulotkami. Porozumiewamy się w języku hiszpańskim i angielskim. Każda osoba pracująca w tym miejscu jest zadowolona.

–>Firma: copyrap Pracujący: Julia Grząka Copyrap to firma oferująca różnego rodzaju usługi graficzne, kserograficzne i artykuły papiernicze. Zajmuje się tam laminowaniem i pakowaniem produktów, przygotowywaniem menu oraz różnego rodzaju ulotek. Atmosfera jest bardzo przyjemna, wszyscy są bardzo życzliwi i skorzy do pomocy. Posługujemy się językiem angielskim i hiszpańskim.

–>Pracuję dziennie po 5h w firmie Copyrap – przedsiębiorstwo nastawione jest na szybką obsługę klienta; sprzedaż artykułów papierniczych a także usług drukarskich. Codziennie zostają przydzielone mi zadania w zależności od potrzeb klientów. Pomagam w zachowaniu płynności przepływu towarów. Wykonuję proste, manualne zadania obróbki towarów dla klienta np. przycinania i laminowania zdjęć, ulotek itp. W pierwsze dni zostałam dokładnie zapoznana ze wszelkim sprzętem i akcesoriami niezbędnymi do wykonywania powierzonych mi zadań. Dokonuję podstawowych czynności związanych z obsługą przedstawionego mi w firmie programu graficznego. Przekazuję dane do komputera i wstępnie ustawiam, aby wszystko wyglądało schludnie. Pracownicy są dla mnie mili i zawsze cierpliwe podchodzą do tłumaczenia mi zadań. Porozumiewamy się przez tłumacza w internecie w języku angielskim i hiszpańskim. Jestem zadowolona z panujących w pracy warunków jak i rodzajów wykonywanych zadań.

Dostępność