
Wyjątkowe spotkanie w Zespole Szkół Ekonomicznych.
8 kwietnia 2026 r. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA, realizowanego we współpracy z Fundacja DKMS.
Gościem specjalnym był lek. Tomasz Szczepaniak, hematolog Tommd.pl – Tomasz Szczepaniak – Lekarz Hematolog, który w przystępny i niezwykle merytoryczny sposób przybliżył uczniom zagadnienia związane z nowotworami krwi:
Podczas wykładu omówiono:
• definicje i rodzaje białaczki,
• proces leczenia,
• przeszczep szpiku kostnego,
• ideę dawstwa szpiku.
Celem projektu – obok edukacji – jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób chorych oraz zachęcenie ich do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie ZSE wykazali się dojrzałością i empatią, zadając naszemu ekspertowi wiele trafnych i dociekliwych pytań.
Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Szczepaniakowi za inspirujące spotkanie i cenną dawkę wiedzy.
Już 12 maja 2026 r. będzie możliwość dołączenia do bazy dawców Fundacji DKMS.
Zapisy osób chętnych prowadzi koordynator akcji w naszej szkole – p. I. Ryzińska-Dolata.
Nie zwlekaj – Twój jeden gest może być dla kogoś szansą na nowe życie.
