Fundacja DKMS

Wyjątkowe spotkanie w Zespole Szkół Ekonomicznych.

8 kwietnia 2026 r. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA, realizowanego we współpracy z Fundacja DKMS.

Gościem specjalnym był lek. Tomasz Szczepaniak, hematolog Tommd.pl – Tomasz Szczepaniak – Lekarz Hematolog, który w przystępny i niezwykle merytoryczny sposób przybliżył uczniom zagadnienia związane z nowotworami krwi:

Podczas wykładu omówiono:

• definicje i rodzaje białaczki,

• proces leczenia,

• przeszczep szpiku kostnego,

• ideę dawstwa szpiku.

Celem projektu – obok edukacji – jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób chorych oraz zachęcenie ich do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie ZSE wykazali się dojrzałością i empatią, zadając naszemu ekspertowi wiele trafnych i dociekliwych pytań.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Szczepaniakowi za inspirujące spotkanie i cenną dawkę wiedzy.

Już 12 maja 2026 r. będzie możliwość dołączenia do bazy dawców Fundacji DKMS.

Zapisy osób chętnych prowadzi koordynator akcji w naszej szkole – p. I. Ryzińska-Dolata.

Nie zwlekaj – Twój jeden gest może być dla kogoś szansą na nowe życie.

Dostępność