ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. JÓZEFA GNIAZDOWSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

idziennik

Drzwi otwarte w naszej szkole

Ostatni piątek w ostrowskim “Ekonomiku” był wyjątkowy, nie odbywały się zajęcia dydaktyczne jak zawsze, nie było sprawdzianów i kartkówek, ponieważ obchodziliśmy “Dzień Otwarty” dla wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole. Frekwencja niesamowicie dopisała, zjechała do nas młodzież nie tylko z naszego powiatu, ale też miejscowości bardzo oddalonych od Ostrowa. Uczniowie szkół podstawowych mogli zajrzeć w każdy zakamarek naszej szkoły.

Oprowadzani przez naszą niezawodną młodzież, która barwnie opowiedziała o naszej ofercie edukacyjnej, pokazała pracownie oraz przybliżyła specyfikę poszczególnych profili. Podczas tego dnia można było zdobyć też wiedzę o historii naszej szkoły i jej wybitnych absolwentach. Wykłady na ten temat znakomicie prowadziły Panie Anna Burkietowicz, Małgorzata Czaińska – Zawidzka i Iwona Grzesiek. Zajęcia te spotkały się z dużym zainteresowaniem, ponieważ doskonale uświadamiały, jak długą i bogatą tradycję ma Zespół Szkół Ekonomicznych. To jednak nie wszystko, co oferowaliśmy tego dnia. W każdej pracowni byli nauczyciele danego przedmiotu, którzy zdradzali ciekawostki i tajniki swojej dyscypliny naukowej. Młodzież mogła wziąć udział w licznych konkursach, quizach, grach, które były nagradzane gadżetami z logo “Ekonomika”.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła radosna atmosfera, którą tworzyli zarówno nauczyciele, jak i uczniowie i odwiedzający. Nic dziwnego, że frekwencja dopisała, prawie przez cały dzień korytarze wypełnione były rozmowami i śmiechem. Niejeden uczeń, po zapoznaniu się z naszą placówką i atmosferą tu panującą, deklarował chęć kontynuowania nauki w naszych murach. Na to bardzo liczymy, dziękujemy wszystkim za udział i czekamy na Was we wrześniu.”

Dostępność