Czas zawodowców BIS

20 kwietnia uczniowie klas IVaTL, IVbTL oraz IVTE wzięli udział w drugiej części zajęć, w ramach realizacji projektu Czas zawodowców BIS.

Podczas laboratoriów uczniowie kl. 4TE dowiedzieli się, jak skutecznie budować swój wizerunek zawodowy na współczesnym rynku pracy, jakie błędy w CV najczęściej dyskwalifikują kandydatów oraz jak w ciekawy sposób zaprezentować swoje mocne strony. Poprzez różnorodne ankiety i testy psychologiczne, uczniowie mogli sprawdzić, jak reagują w sytuacjach stresowych oraz jakie role pełnią w grupie. Dowiedzieli się, czy mają predyspozycje do bycia liderami, czy może najlepiej odnajdują się jako wsparcie zespołu. Klasa 4bTL wzięła udział w laboratorium dotyczącym zrównoważonego rozwoju w produkcji i transporcie oraz projektowania łańcucha dostaw w dobie zrównoważonej produkcji i bezpieczeństwa jakościowego produktów. Uczniowie dowiedzieli się na temat ustaw obowiązujących w Unii Europejskiej, m.in. ustaw dotyczących przewozu produktów przez granicę. Nauczyli się obsługiwać następujące programy: GPS Manager, Cartrack, Hogs i Cargoson. Dzięki tym programom mogli śledzić trasę kierowców, zaplanować dostawę i od razu wyliczyć koszt.

Klasa 4aTL miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku pracy oraz wziąć udział w interesujących warsztatach rozwijających praktyczne umiejętności.

Było to cenne doświadczenie, które z pewnością pomoże w planowaniu przyszłej ścieżki zawodowej.

Dostępność