TECHNIK EKONOMISTA


To zawód o szerokich możliwościach zatrudnienia na obecnym rynku pracy. Zawód przeznaczony jest dla osób operatywnych w działaniu, sumiennych i zdyscyplinowanych, odpowiedzialnych i systematycznych w działaniu, komunikatywnych, stosujących się do zasad prawa, etyki i kultury zawodowej. W tym zawodzie kształcimy w trzech kierunkach:


Klasa KSIEGOWOŚĆ INFORMATYCZNA - stwarza duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach w działach księgowości, finansów, obsługi sprzedaży i marketingu.


Klasa PRAWNO-POLICYJNA - młodzież dodatkowo realizuje zajęcia z edukacji prawno-policyjnej, dzięki czemu uczniowie poznają zagadnienia z różnych dziedzin prawa. Zapoznają się z pracą nie tylko w policji, ale także innych służb mundurowych. W ramach zajęć szkolnych uczniowie wyjeżdżają na obozy szkoleniowe do Kiekrza, mają zajęcia z musztry i strzelania. Udział funkcjonariuszy Policji, Aresztu Śledczego.


Klasa ZARZĄDZANIE BIZNESEM - - uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Młodzież poznaje techniki kierowania firmą i zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa. Absolwenci po ukończeniu nauki mogą prowadzić własną firmę lub rozpocząć pracę w działach: ekonomicznym, finansowym, sprzedaży czy marketingu.


TECHNIK LOGISTYK


Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka.
Według definicji osób, które pracują w zawodzie logistyka należy dostarczyć: właściwy towar, właściwemu klientowi, we właściwej ilości, właściwym czasie, na właściwe miejsce, we właściwym stanie i po właściwych, czyli możliwie najniższych kosztach.
Branża logistyczna jest jedną z najlepiej rozwijających się branż usługowych.
Jeśli interesujesz się transportem, jego organizacją, magazynowaniem towarów, działaniem nowoczesnych magazynów logistycznych, jeśli lubisz być ruchu, jesteś odpowiedzialny, zorganizowany ten zawód jest dla Ciebie.


TECHNIK SPEDYTOR


Z chwilą połączenia większości terytoriów europejskich w jeden organizm gospodarczy, zapotrzebowanie na usługi spedytora systematycznie rośnie, w tempie związanym z rozwojem gospodarki.
Gospodarka globalna będzie stawiała przed spedytorami rozumianymi zarówno jako przedsiębiorcy i jako specjaliści, coraz to nowe wyzwania.
Spedytor zajmuje się wysyłaniem lub odbiorem ładunków (przesyłek). Może on wykonywać jeszcze inne czynności związane z przewozem, np. załadunek, rozładunek, udzielać informacji taryfowych, celnych, o zwyczajach i wymogach portowych itp.
Aby tego dokonać wypełnia różnego rodzaju formularze, trochę inne w transporcie kolejowym, trochę inne w transporcie drogowym czy lotniczym, a niektóre takie same.
Ten sam spedytor może raz nadać przesyłkę na statek, za chwilę na samochód lub kolej, a jak ma fantazję to samolotem.
Spedytor nie jest przewoźnikiem tylko organizatorem procesu przewozowego - pośredniczy pomiędzy zleceniodawcą (np. przedsiębiorstwem produkcyjnym) a firmami przewozowymi.


TECHNIK HANDLOWIEC


Wyjątkową propozycją w naszej ofercie jest –––> przedstawiciel handlowy.
Jedno z nowych stanowisk zawodowych, które nabrały dużego znaczenia na rynku pracy i dają bardzo szerokie możliwości zatrudnienia w różnych firmach i zakładach na terenie całego kraju.
Współcześnie zawód handlowca, a szczególnie przedstawiciela handlowego różnych branż, stwarza duże możliwości rozwoju zawodowego, uczy kreatywności, wykorzystywania nowoczesnych technologii i urządzeń elektronicznych jako nowych form sprzedaży i pozyskiwania klientów.
Technik handlowiec to dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą być zawodowo niezależni, myślą o prowadzeniu własnego biznesu, chcą poznawać świat, nawiązywać przyjaźnie, rozwijać swe kompetencje na wyższych uczelniach.
Ważną zaletą technikum handlowego jest to, że pozwalana zdobycie od razu dwóch zawodów: sprzedawcy i technika handlowca, a uzyskane w ZSE kwalifikacje zawodowe uznawane są w całej Unii Europejskiej.

MAGAZYNIER - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA


Nowy zawód w Szkole Branżowej I Stopnia. W szkole nauczysz się m.in. realizować procesy magazynowe i obsługiwać magazyny. Zdobędziesz kwalifikacje z zakresu przyjmowania i wydawania towarów z magazynu, przechowywania towarów oraz prowadzenia gospodarki magazynowej.
Zdobędziesz doświadczenie zawodowe poprzez realizację praktyki zawodowej u pracodawców.
Szkoła gwarantuje Ci płatną praktykę w dobrych, sprawdzonych firmach handlowych, z którymi szkołę wiąże wieloletnia współpraca oraz możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji np. w zakresie obsługi wózków widłowych czy kas fiskalnych .


SPRZEDAWCA - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA


To osoba zajmująca się bezpośrednią i pośrednią obsługą klientów w handlu detalicznym i hurtowym.
Sprzedawcy to pracownicy zatrudnieni w sklepach, hurtowniach i supermarketach, osoby realizujące czynności kupna i sprzedaży w imieniu firmy lub przedsiębiorstwa.
W zależności od miejsca zatrudnienia sprzedawca może zajmować się także przyjmowaniem towarów od dostawców, przygotowywaniem ich do sprzedaży, bezpośrednim promowaniu produktów, przyjmowaniu należnej zapłaty i księgowaniem jej za pośrednictwem kasy fiskalnej.
Nauka w szkole uzupełniania jest bieżącymi płatnymi praktykami w jednostkach handlowych. Po ukończeniu Szkoły Branżowej istnieje możliwość uzupełnienia wykształcenia w technikum


EKONOMIK TO NIE TYLKO NAUKA... CO POZA EDUKACJĄ


Zobacz, jak możesz spędzać wolny czas w murach Zespołu Szkół Ekonomicznych...

-

REGIONALNE TARGI BIZNESU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

CZAS ZAWODOWCÓW BIS - WIELKOPOLSKA ZAWODOWA