DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Józef Gniazdowski urodził się w 1891, zmarł we wrześniu 1960 r. w Ostrowie Wlkp. – pedagog, działacz społeczny.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1920 r. był pomysłodawcą założenia w 1925 r. i pierwszym dyrektorem Szkoły Handlowej w Ostrowie Wielkopolskim. W 1929 r. Zarząd Miejski Ostrowa Wielkopolskiego powierzył Józefowi Gniazdowskiemu założenie Miejskiej Szkoły Gospodarstwa Domowego, w której po zorganizowaniu był dyrektorem w okresie 1929-1934. W 1932 r. był współzałożycielem Automobilklubu Ostrowskiego.
Każdego roku 19 marca nasza szkoła uroczyście świętowała Dzień Patrona Szkoły. Niestety to już drugi rok gdy nie możemy świętować imienin Naszego patrona – Józefa Gniazdowskiego. W dniu dzisiejszym delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z Wicedyrektor Panią Dorota Jamińską złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem patrona szkoły, oraz odwiedziła miejsce wiecznego spoczynku Józefa Gniazdowskiego.