DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR KATYNIA

Od wielu już lat miesiąc kwiecień w Ekonomiku jest związany z uroczystościami z okazji Dnia Pamięci Ofiar Katynia. Od połowy marca trwały już na sali gimnastycznej próby do przedstawienia. Dziś szkoła jest pusta i nic się nie dzieje. Pamięć jednak jest rzeczą niesamowitą. Zawsze można wrócić myślami do uczniów, którzy wcielali się w rolę zamordowanych oficerów czy wdów czekających na informacje o mężach. Możemy się przenieść do miejsc w których rozgrywały się wydarzenia. W 2017 roku przenieśliśmy się do obozu w Kozielsku i poznaliśmy życie codzienne uwięzionych oficerów. W kolejnym roku głównym bohaterem uroczystości stał się Władysław Wawrzyniak, bohater Republiki Ostrowskiej i powstania wielkopolskiego. Zginął on zamordowany w Katyniu. Zeszłoroczne przedstawienie miało być połączeniem IV części Dziadów A. Mickiewicza z duchami oficerów. Niech te zdjęcia nawiążą do corocznych uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Katynia.